Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal muzyczny – Pax et bonum per musicam (ZOBACZ PROGRAM)

MIS
Marc Ginot
Festiwal muzyczny "Pax et bonum per musicam", a właściwie Muzyczne Spotkania Kultur "PAX ET BONUM PER MUSICAM" – XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, zaczynają się dziś (25 września).

Festiwal muzyczny Pax et bonum per musicam tradycyjnie już gości w kościele św. Antoniego na Karłowicach, ale także w innych miejscach Wrocławia.
W tym roku festiwal gości światowej sławy zespół Le Trio Joubran, planowane są koncerty: Orkiestry Leopoldinum, zespołu gospelowego New Life Gospel Choir, Kwartetu Wieniawskiego z Poznania, Piotra Rojka z Cantores Minores Wratislaviensis. Wszystkie koncerty prowadzić będą: Izabella Starzec-Kosowska i prof. Marek Dyżewski.

Festiwal muzyczny

Pax et bonum per musicam – skąd się wziął?

– Początków Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pax et bonum per musicam szukać należy w cyklu koncertów organowych, które odbyły się dziesięć lat temu w kościele św. Antoniego na Karłowicach – mówi Bogna Adamczyk, dyrektor artystyczny festiwalu. – Programy pierwszych edycji opierały się na recitalach organowych lub koncertach chóralnych. W ciągu dziesięciu lat festiwal rozwinął się wzbogacając nie tylko program i ofertę wydarzeń towarzyszących, jak też dając publiczności okazję wysłuchania artystów światowej klasy. Charakterystycznym rysem festiwalu jest zakorzeniona w chrześcijaństwie i duchowości św. Franciszka z Asyżu otwartość na spotkanie z drugim człowiekiem, jego religią, kulturą i tradycją, stąd powstała nazwa: muzyczne spotkania kultur i pielęgnowana od dziesięciu lat tradycja spotkania międzyreligijnego Asyż we Wrocławiu. Program festiwalu stanowi więc kontynuację tego rysu i dobierany jest bardzo starannie – dodaje.
– Każdego roku przynajmniej na jednym z koncertów wysłuchać można kompozycji opartych o motywy etniczne. W tym roku będzie to bogata tradycja muzyczna Palestyny prezentowana przez mistrzowskie Le Trio Joubran – mówi Bogna Adamczyk. – Zespół stanowią bracia: Samir, Wissam i Adnan grający na lutniach arabskich, pochodzący z Nazaretu z rodziny o głębokich muzycznych korzeniach. Koncertują w najsłynniejszych salach na świecie, a ich wykonania są zawsze niezwykłymi spektaklami muzycznymi – opowiada.
Na niektóre koncerty wstęp jest bezpłatny.
CZYTAJ
FESTIWAL MUZYCZNY PAX ET BONUM PER MUSICAM – PROGRAM

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto