Okręg nr 12 - DOLNOŚLĄSKIE/OPOLSKIE |
Lista nr 1 - Unia Polityki Realnej
- MAURER Robert Jarosław - politolog, Wrocław, w latach 1988-89 działacz podziemnej organizacji antykomunistycznej Solidarność Walcząca, obecnie prowadzi własną firmę i współpracuje z "Gazetą Prawną".
- SKAKUJ Stanisław Andrzej - przedsiębiorca, Opole
- KOŁAKOWSKI Tomasz - internacjolog, Wrocław
- ŁAMBUCKA Maria Anna - nauczyciel, Stronie Śląskie
- POKRYWKA Jan Tadeusz - lekarz, Kłodzko
- MAŁEK Mieczysław - przedsiębiorca, Opole
- KALIŃSKI Piotr Paweł - przedsiębiorca, Jelenia Góra
- WOŹNIAK Stanisław Aleksander - przedsiębiorca, Jelenia Góra
- SZYMCZYK Jacek Marian - nauczyciel, Wrocław
- SUSŁOWSKI Tomasz Jan - rolnik, Ząbkowice Śląskie
|
Lista nr 2 - Polskie Stronnictwo Ludowe
- RAKOCZY Stanisław - parlamentarzysta, Kluczbork, były przewodniczący Rady Miejskiej w Kluczborku, były starosta kluczborski, w latach 2004-2006 członek Komitetu Regionów Europy w Brukseli
- GRALA Leszek - rolnik, Pisarzowice
- KROLL Henryk - lekarz weterynarii, Krapkowice
- GERINGER DE OEDENBERG Henryk Ksawery - nauczyciel akademicki, Wrocław
- LONGAWA Stanisław Tadeusz - prawnik, Szalejów Dolny
- KUTY Roman - ekonomista, Jelenia Góra
- JARMUŁOWICZ Lidia - magister administracji, Lubin
- DROZD Piotr - rolnik, Zebrzydów
- KAROL Teresa Maria - wyższy urzędnik samorządowy, Paczków
- ANTONISZYN Ilona Galia - ekonomista, Wrocław
|
Lista nr 3 - Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
- KOŁACZ Grzegorz - rolnik, Wolibórz, były poseł na Sejm, były członek zarządu powiatu kłodzkiego
- LEWANDOWSKA Sandra Magdalena - ekonomista, Jelenia Góra
- KLIMKÓW Jan - rolnik, Gola Grodkowska
- KOWALSKA Marianna Stefania - rolnik, Chocianowiec
- MROCZEK Joanna - urzędnik, Mogilno
- KITAJEWSKI Krzysztof Leszek - prawnik, Góra
- WAJDA Marian Leord - mechanizator rolnictwa, Ligota
- NIEJADLIK Kazimierz - mechanik, Świebodzice
- FILIŃSKI Ryszard Michał - inżynier budownictwa, Wrocław
- ŻYSZKIEWICZ Jerzy - producent rolny, Oleśnica
|
Lista nr 4 - Polska Partia Pracy
- GROSZEWSKA Ewa Agata - nauczyciel akademicki, Wrocław, wykłada socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim, organizatorka m.in. pikiet przeciwko wojnie w Iraku oraz w obronie praw pracowniczych przed wrocławskimi hipermarketami
- GRENEN Iwona Teresa - położna, Gęsiniec
- KURZYDLAK Daniel Andrzej - technolog ceramiki, Wałbrzych
- JANKOWSKA Joanna - księgowa, Niemysłowice
- DZIEDZIC Alicja - studentka, Świdnica
- JENDRUSZ Sylwia Elżbieta - pielęgniarka, Strzelin
- TRONINA Piotr - student, Smarchowice Wielkie
- HASIAK Kamila Monika - technik administracji, Nysa
- CZYŻEWSKA Zofia Helena - laborant, Wrocław
- KOSELA Patryk - dziennikarz, Głogów
|
Lista nr 5 - Libertas
- DOBROSZ Janusz Konrad - prawnik, Wrocław, poseł na Sejm w latach 1989-91 i 1993-2007, były wicemarszałek Sejmu, Kawaler Orderu Uśmiechu
- WOŹNY Zbigniew Piotr - nauczyciel, Legnica
- KOŁT Józef - rolnik, Stary Waliszów
- SZPRYNGIEL Bogdan - inżynier rolnik, Dębowa,
- TARNOWSKI Jarosław Michał - ekonomista, Mysłakowice
- IZWORSKA Teresa Aleksandra - nauczyciel, Wrocław
- PARTYKA Ireneusz Jerzy - rolnik, Kaszowo
- SKOROBOGATY Krzysztof - ekonomista, Głogów
- TREUTZ Andrzej Kazimierz - nauczyciel akademicki, Lubin
- CHMURZYŃSKI Piotr Michał - pracownik samorządowy, Sadków
|
Lista nr 6 - Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
- GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna - ekonomistka, Wrocław, od 2004 r. eurodeputowana, ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, studiowała również w Hiszpanii i Holandii, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka Telewizji Polskiej
- KLEPACZ Apolonia Weronika - nauczyciel akademicki, Opole
- HUZARSKI Michał Seweryn - menedżer, Legnica
- MAZUR Andrzej Michał - lekarz, Kędzierzyn-Koźle
- KIBANGOU Patrick Bandile Abel Desire - inż. mechanik, Jelcz-Laskowice
- WROŃSKI Patryk Marek - politolog, Wrocław
- ŁASISZ Bogumił Mirosław - prawnik, Świeradów-Zdrój
- OCHMAN Daniel - inż. ochrony środowiska
- PAWLAK Artur Krzysztof - inż. automatyki, Głuchołazy
- NAJAR Sergiusz - doradca ekonomiczny, Warszawa
|
Lista nr 7 - Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica (Partia Demokratyczna, SDPL, Zieloni 2004)
- PINIOR Józef - prawnik, Wrocław, od 2004 r. eurodeputowany,wiceprzewodniczący Podkomisji Praw Człowieka, były tłumacz we wrocławskim oddziale NBP, wraz z Władysławem Frasyniukiem organizował struktury Solidarności na Dolnym Śląsku
- SIEDLECKI Roman Aleksander - nauczyciel, Wałbrzych
- SŁODCZYK Krystyna - nauczyciel akademicki, Opole
- SEREDYŃSKA - TARGOSZ Janina Wanda - przedsiębiorca, Bielsko-Biała
- KORNIJECKI Adam Robert - elektronik, Jelenia Góra
- MOSOŃ Małgorzata - inżynier gospodarki wodnej, Opole
- MIŚKOWICZ Zygmunt - przedsiębiorca, Kamienna Góra
- JASIŃSKI Andrzej - projektant, Legnica
- GRONOWSKA Małgorzata Anna - ekonomista, Pieszyce
- GAWLIK Radosław - nauczyciel, Pruszowice
|
Lista nr 8 - Prawica Rzeczpospolitej
- PALADE Marcin - politolog, Warszawa, doradca Zarządu Polskiego Radia w Warszawie, były prezes Polskiego Radia w Opolu, w latach 80-tych działał w warszawskim Międzyszkolnym Komitecie Solidarności.
- GIEYSZTOR Jerzy - inżynier elektronik, Wrocław
- DUZINKIEWICZ Ewa Maria - nauczyciel, Wrocław
- WĄSOWICZ - HOŁOTA Danuta - dziennikarz, Nysa
- KALICIŃSKI Stanisław - inżynier energetyk, Kietrz
- JARMOŁOWICZ Artur Przemysław - technik mechanik, Lwówek Śląsk
- HABA Grażyna - kosmetolog, Wrocław
- BOBROWSKI Jerzy Wawrzyniec - inżynier energetyk, Kędzierzyn-Koźle
- ONSOWICZ Bogusław Witold - technik technologii drewna, Oleszna Podgórska
- HERTMAN Leszek - elektromechanik, Wrocław
|
Lista nr 9 - Platforma Obywatelska RP
- PROTASIEWICZ Jacek - parlamentarzysta, Wrocław, od 2004 r. eurodeputowany, były poseł na Sejm, z wykształcenia polonista, w latach 1986-88 był przewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim
- JAZŁOWIECKA Danuta - parlamentarzysta, Opole
- TUTAJ Jerzy - nauczyciel akademicki, Wałbrzych
- BORYS Piotr - prawnik, Lubin
- CZERKASOW Krzysztof Wiktor - lekarz medycyny, Jelenia Góra
- HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz - parlamentarzysta, Wrocław
- GODLEWSKI Bogusław Dariusz - specjalista ds. public relations, Sobin
- PILAWA Jacek Jerzy - tłumacz języka niemieckiego, Ścinawa Polska
- KRUG Tomasz - elektryk, Świdnica
- KASPRZYK Wojciech Marek - urzędnik samorządowy, Bolesławiec
|
Lista nr 10 - Prawo i Sprawiedliwość
- LEGUTKO Ryszard Antoni - nauczyciel akademicki, Mników, profesor filozofii, były minister edukacji narodowej, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
- JAROCH Andrzej Stanisław - nauczyciel akademicki, Wrocław
- KŁOSOWSKI Sławomir - nauczyciel, Opole
- KEMPA Beata Agnieszka - prawnik, Syców
- ŚLUSARZ Rafał Józef - lekarz medycyny, Gryfów Śląski
- CYBULSKI Piotr - inżynier leśnik, Lubin
- KRAJCZY Norbert Jan - doktor nauk medycznych, Nysa
- KILIAN Wiesław - urzędnik samorządowy, Wrocław
- ZAWADA Sławomir Artur - inżynier elektryk, Zawidów
- ZALEWSKA Anna Elżbieta - nauczyciel, Świebodzice
|