(© Fot. Władysław Kluczewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tuzin olbrzymich żurawi przysiadł wokół budowanego stadionu. Dzięki nim wrocławska arena wystrzeli w górę

Na placu budowy stadionu na Maślicach robotnicy montują ostatni żuraw. Wysokich na kilkadziesiąt metrów dźwigów będzie tam aż 12.
- To rekord, bo nigdzie w mieście nie ma ich aż tylu w jednym miejscu - tłumaczy Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012.

Najwyższy będzie liczył 65 metrów, prawie tyle, co akademik Kredka przy pl. Grunwaldzkim. Żurawie pozostaną na Maślicach do czerwca 2010 r. Dzięki nim konstrukcja stadionu będzie piąć się w górę.
- Tuzinem dźwigów sterują tzw. hakowi. To oni decydują, który kolos co i dokąd zabiera z ziemi - opowiada Mariusz Maruszak, szef budowy stadionu z Wrobisu.

Robotnicy na Maślicach przygotowują się też do budowy tymczasowego mostu, przez który ciężkie auta będą wjeżdżać na plac budowy od strony ulicy Lotniczej.

Podglądaj postępy z budowy stadiony na Maślicach : FOTOBLOG

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!