Dzisiaj na hipodromie imienia 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie pod Strzegomiem zaczynają się zawody jeździeckie, jakich w naszym kraju jeszcze nie było.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dzisiaj na hipodromie imienia 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie pod Strzegomiem zaczynają się zawody jeździeckie, jakich w naszym kraju jeszcze nie było.

Przez trzy dni w Finale Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego będzie rywalizowała światowa czołówka zawodników uprawiających tę niezwykle trudną i widowiskową dyscyplinę sportu.

- Strzegom już sześć razy był gospodarzem zawodów pucharowych, ale finał cyklu odbędzie się w naszym kraju po raz pierwszy - mówi Ewa Pogodzińska z biura prasowego zawodów.
W ujeżdżeniu, skokach i na trasie crossu będzie w Morawie walczyło 31 jeźdźców. Ze światowymi gwiazdami spróbuje powalczyć trójka Polaków: aktualny mistrz Polski Łukasz Kaźmierczak, trzykrotny mistrz naszego kraju, Paweł Spisak i trenujący na co dzień we Włoszech Robert Powała.
Program zawodów.

piątek: g. 8.00 Przegląd koni; g. 10.00-17.00 Ujeżdżenie; g. 12.00-18.30 Ujeżdżenie - Finał
sobota: g. 11.00-13.30 Cross; 14.00-16.45 Cross - Finał Pucharu Świata
niedziela: g.9.00 Przegląd koni; g. 11.00 Przegląd koni - Finał; g. 11.30 Skoki; g. 12.45 Dekoracja zwycięzców; g. 13.00 Pokazy; g. 14.15 Omówienie parkuru dla widzów; g. 14.30 Skoki - Finał Pucharu Świata; g. 16.00 Ceremonia zakończenia i dekoracja zwycięzców.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!