Doping kibiców Śląska Wrocław w meczu z Rapidem Bukareszt [foto]

Mariusz Kruczek
Doping kibiców Śląska Wrocław
Doping kibiców Śląska Wrocław MiP
Gdyby w spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej decydowały gardła, nie nogi, Śląsk odniósłby zwycięstwo.

Kibice robili, co mogli, żeby ponieść swoich ulubieńców do zwycięstwa. Zdzierane gardła nie uchroniły wrocławską drużynę przed porażką. 18 sierpnia Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt 1:3 (Zobacz: **

Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt 1:3

**). W trakcie spotkania oprócz znanych przyśpiewek pojawiły się transparenty.

W pierwszej połowie wywieszony został napis: kibicezabezpieczenstwem.pl. To akcja Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Fani futbolu w Polsce chcą zmian w prawie o bezpieczeństwie imprez masowych. W drugiej połowie pojawił się transparent: nazwijmost.pop.pl tylko "ŚLĄSKI". Namawiający do oddawania głosów na nazwę mostu, który zwyczajowo nazywany jest Rędzińskim (Zobacz: Zagłosuj na nazwę mostu na Rędzinie).

Doping będzie konieczny przed decydującym starciem z Rapidem Bukareszt 25 sierpnia w Timisoarze. Stowarzyszenie Wielki Śląsk organizuje wyjazd do Rumunii na mecz rewanżowy. Na 20-tysięcznej arenie nie zabraknie zieleni.