Don Klepacza, lidera wrocławskich parkietów, i inne dopalacze można teraz kupić w internecie

Don Klepacza, lidera wrocławskich parkietów, i inne dopalacze można teraz kupić w internecie (© FOT. PIOTR WOJNAROWICZ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wrocławskie sklepy z dopalaczami kończą swą działalność. W czwartek w lokalu, w którym mieściła się do tej pory Endorfina przy ul. Dworcowej, spotkaliśmy firmę sprzątającą. - Sklep się wynosi i nie wiemy, co tu teraz będzie - usłyszeliśmy.

[mp]We Wrocławiu na 34 sklepy z artykułami kolekcjonerskimi w 10 inspektorzy sanepidu znaleźli na początku października 40 dopalaczy z niedozwolonymi substancjami, ze znanym Tajfunem na czele. Wszystkie sklepy zostały, decyzją głównego inspektora sanepidu, zamknięte do odwołania.
Handel dopalaczami przeniósł się więc do internetu. Na nowej stronie, która zapewnia: "Kolekcjonujemy ulotne wrażenia", można zamówić wiele dopalaczy, które mają w składzie zakazane substancje. Firma jest zarejestrowana w Słowenii, ale konto otworzyła w banku w Polsce. Można tam kupić GitRomana, Szybkiego Lopeza czy Don Klepacza. Ten ostatni według strony jest "liderem wrocławskich parkietów".

- To walka z wiatrakami. Bardziej niż zakazywać, trzeba uświadamiać efekty działania dopalaczy - mówił wczoraj podczas konferencji dla nauczycieli i pedagogów z całego Dolnego Śląska prof. Paweł Kafarski, kierownik Zakładu Chemii Bioorganicznej Politechniki Wrocławskiej.
Konferencję zorganizowało Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Prof. Kafarski wyjaśnił, że pod względem składu chemicznego dopalacze niewiele róż-nią się od takich narkotyków, jak heroina czy amfetamina. W Tajfunie znajduje się składnik bardzo silnych leków przeciwbólowych, stosowanych przy leczeniu nowotworów. Ale kto chce, będzie umiał zrobić dopalacz choćby z muchomora czerwonego, powoju czy egzotycznej sałaty. - Nawet w pieczarkach, które rosły w specyficznych warunkach, znajdziemy substancję halucynogenną - podkreślał.

Marcin Zawadzki, lekarz toksykolog, radził uważać też na środki odchudzające i suplementy diety. Sali zrobiło się niedobrze, gdy wspomniał, że w pewnych kapsułkach na odchudzanie policjanci odkryli... główki tasiemca, który po połknięciu rozpoczynał życie w swoim żywicielu. Przytoczył przykład z Łodzi, gdzie chłopak po zażyciu dopalaczy odrąbał sobie rękę, bo wydawało mu się, że to wąż. Inny w Poznaniu zgwałcił i zabił matkę.

- Gdy zauważymy zmienione zachowanie dziecka, pójdźmy z nim do poradni zdrowia psychicznego, bo jeden raz sięgnie po dopalacze z ciekawości, ale kolejne - bo ma problem, z którym ciężko mu żyć - radziła Halina Flisiak-Antonijczuk, konsultant wojewódzki ds. psychiatrii dzieci i młodzieży. Wsp. MWI

Jak rozpoznać?

Marcin Zawadzki, toksykolog z Akademii Medycznej we Wrocławiu, ma swój opis osoby po zażyciu dopalaczy. Jest ona czerwona jak burak, gorąca jak piec, ślepa jak kret, sucha jak pieprz i wściekła jak tygrys w klatce. Te objawy biorą się z tego, że osoba po zażyciu miksu substancji psychoaktywnych ma podwyższone ciśnienie krwi i tętno powyżej 120 uderzeń na minutę w stanie spoczynku. A także suchą skórę, rozszerzone źrenice. I wszystko ją ekscytuje.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

koleś (gość)

Niech zabrobią wszystkiego na czele ze szlugami i alkoholem wtedy będzie spokój.
A jeśli ktoś chciałby poszukać coś tematycznego...
____________________________________________
www.dopalamy.com

jgyfgy (gość)

"Jest ona czerwona jak burak, gorąca jak piec, ślepa jak kret, sucha jak pieprz i wściekła jak tygrys w klatce."
A to nie jest opis zatrucia bieluniem/aviomarinem?

. (gość)

wkurza mnie ta polityczna nagonka na dopalacze, prawda jest taka że przez nie spadła sprzedaż narkotyków w Polsce a w Polsce handlują prochami agenci
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt216.html?highlight=narkowywiad
prezydent(obecny) też był w WSI

LennaR (gość)

Ogromne kłamstwo - żadna z substancji, którą sprzedaje ów serwis nie występuje w załączniku Ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii (nawiasem mówiąc jednej z najbardziej rygorystycznych w Europie poza Białorusią i Chorwacją). Co więc za tym idzie - są LEGALNE.

"W Tajfunie znajduje się składnik bardzo silnych leków przeciwbólowych, stosowanych przy leczeniu nowotworów."
Mowa o kannabinoidach, których efekt przeciwbólowy (jak marihuay) wykorzystuje się by pomagać w ludzkim cierpieniu? To straszne ;)

"Inny w Poznaniu zgwałcił i zabił matkę."
W Polsce 78% zabójstw popełnianych jest pod wpływem alkoholu


"Gdy zauważymy zmienione zachowanie dziecka, pójdźmy z nim do poradni zdrowia psychicznego"
A gdy dziecko wypije narkotyk zwany etanolem, zaprowadźmy go do poradni dla Alkoholików. To są rady z d... wzięte.

"Jest ona czerwona jak burak, gorąca jak piec, ślepa jak kret, sucha jak pieprz i wściekła jak tygrys w klatce."
Na większą demagogię trudno trafić, nawet w prasie. "Gratulacje"!