Wałbrzyszanie już odliczają dni do końca października. Wtedy ma się zakończyć remont ulicy Andersa. Uznawana przez kierowców za najgorszą w mieście (na forach internetowych uznano ją także za jedną z najgorszych w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wałbrzyszanie już odliczają dni do końca października. Wtedy ma się zakończyć remont ulicy Andersa. Uznawana przez kierowców za najgorszą w mieście (na forach internetowych uznano ją także za jedną z najgorszych w kraju), droga zyska nową nawierzchnię, oświetlenie i chodniki. Co więcej, miasto i powiat będą razem remontować ul. Wysockiego, która jest przedłużeniem Andersa w kierunku centrum miasta. Dzięki temu cały ciąg ma być bez dziur.

Najbardziej na dziurawe trasy narzekają służby. Pogotowie czy straż pożarna zrywają na wądołach zawieszenia aut.
- Dziś jazda po tych drogach to udręka - narzeka Krzysztof Zawadzki, kierowca z Wałbrzycha. - Chętnie ścierpię trudności związane z remontami dróg, niech je tylko wreszcie naprawią - dodaje.
Utrudnienia z pewnością będą, bo trzeba będzie jeździć objazdem. W najbardziej newralgicznej części ruch będzie się odbywał tylko jednym pasem.

Korków nie unikniemy także w Lubinie. W lipcu rozpoczęły się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Konstytucji 3 Maja, Skłodowskiej i Szkolnej. Powstanie tam rondo. Remont zakończy się w październiku. Jednak drogowcy ostrzegają: na odcinku od Wrocławia do Środy Śląskiej prace będą prowadzone w 10-11 miejscach, na odcinkach ok. 400 m.

Również w najbliższych miesiącach robotnicy w pomarańczowych kamizelkach pojawią się na kolejnych drogach. Jedną z ważniejszych inwestycji w regionie wałbrzyskim będzie remont drogi wojewódzkiej nr 381 z Kłodzka do Wałbrzycha. Drogowcy chcą tam położyć asfalt na trzech kolejnych odcinkach szosy.
- Wartość inwestycji to ponad cztery miliony złotych - wyjaśnia dyrektor Jacek Baszczyk z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. - Oprócz tego chcemy w tym roku rozpocząć również remont prawie trzykilometrowego odcinka drogi nr 387, z Kudowy do Karłowa.

Planowany jest również remont krajowej drogi nr 12 w Serbach koło Głogowa. Ma się rozpocząć pod koniec sierpnia, na odcinku blisko dwóch kilometrów. Prace będą prowadzone przez około trzy miesiące. Kierowcy jadący przez Głogów w kierunku na Leszno i Poznań mogą się spodziewać gigantycznych korków, bo ruch za mostem na Odrze będzie puszczany wahadłowo, po jednej nitce jezdni.
Trwają również poszukiwania wykonawcy łącznika Świdnicy i Żarowa z autostradą A4. Koszt inwestycji to 140 mln zł. Połowa środków pochodzi z Unii Europejskiej. Zakończenie budowy przewidziano na rok 2011 .


Drogi, które są remontowane

Wałbrzych: al. Podwale, ul. Andersa, ul. Piłsudskiego;
Legnica: remont ulicy Wrocławskiej, od placu Wilsona do ul. II Armii Wojska Polskiego, łącznie z jedną nitką drogi na moście na rzece Kaczawa; przebudowa ul. Gniewomirskiej, to pierwszy etap prac budowy obwodnicy, modernizacja płyty Rynku z przyległymi uliczkami;
Polkowice: budowa ronda u zbiegu ul. Dąbrowskiego, 3 Maja i Hubala.
Kłodzko: droga woj. nr 388 z Polanicy do Wambierzyc. Trwa remont odcinka między Wolanami a Chocieszowem.
Ząbkowice: droga wojewódzka nr 382 do Kluczowej.

Trasy, które będą remontowane

Region wałbrzyski: droga wojewódzka nr 381 z Wałbrzycha do Kłodzka. Remont aż trzech odcinków tej szosy (w sumie ponad 5 km) ma się rozpocząć już za kilka dni. W planach jest wymiana asfaltu w Ludwikowicach, Świerkach i Głuszycy; ul. 11 Listopada, aż do wyjazdu na Dworzec Miasto w Wałbrzychu; ulice przy zamku Książ: Jeździecka, razem z zamontowaniem nowego stylizowanego oświetlenia;
Głogów: remont krajowej drogi nr 12 w Serbach; ma się rozpocząć pod koniec sierpnia; Świdnica: budowa łącznika Świdnicy i Żarowa z autostradą A4.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!