Devils Wrocław nie dali szans rywalom ze stolicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Półfinałowy mecz PLFA 11 lipca na Stadionie Olimpijskim zaczął się ostrym atakiem wrocławskich Diabłów, wydawało się że rywale z Warszawy nie dostaną żadnej szansy na odrabianie strat. Jednak pod koniec drugiej kwarty i przez całą trzecią Orły grały według swojego rytmu i pokazały, że za darmo skóry nie oddadzą. Mimo starań gości, mecz wygrały Diabły. Tak więc w finale 24 lipca zmierzą się dwie wrocławskie drużyny.

Na przerwę wrocławianie schodzili pryz wyniku 40:7 i mogli być pewni awansu. W trzeciej kwarcie widać już było rozprężenie w szeregach gospodarzy, który nie zdobyli punktów, a warszawiakom udało się zaliczyć przyłożenie. Ostatnia odsłona należała ponownie do najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Diabły po raz pierwszy w historii futbolu amerykańskiego w Polsce awansowały do finału ligi.

Devils Wrocław vs. Warsaw EaglesDevils Wrocław vs. Warsaw Eagles

Devils Wrocław – Warsaw Eagles  54:13  (19:0, 21:7. 0:6, 14:0)

I kwarta

6:0 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 55-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
12:0 przyłożenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej
19:0 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 23-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
26:0 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 9-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
33:0 przyłożenie Adama Synacka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
40:0 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 7-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
40:7 przyłożenie Kamila Krekory po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

III kwarta

40:13 przyłożenie Daniela Krawca po 26-jardowej akcji po podaniu Tyrone’a Landruma (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

IV kwarta
54:13 przyłożenie Charles’a Osgooda po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)