Devils Wrocław - Warsaw Eagles 54:13 [foto]

mart4x4
mart4x4
Devils Wrocław nie dali szans rywalom ze stolicy.

Półfinałowy mecz PLFA 11 lipca na Stadionie Olimpijskim zaczął się ostrym atakiem wrocławskich Diabłów, wydawało się że rywale z Warszawy nie dostaną żadnej szansy na odrabianie strat. Jednak pod koniec drugiej kwarty i przez całą trzecią Orły grały według swojego rytmu i pokazały, że za darmo skóry nie oddadzą. Mimo starań gości, mecz wygrały Diabły. Tak więc w finale 24 lipca zmierzą się dwie wrocławskie drużyny.

Na przerwę wrocławianie schodzili pryz wyniku 40:7 i mogli być pewni awansu. W trzeciej kwarcie widać już było rozprężenie w szeregach gospodarzy, który nie zdobyli punktów, a warszawiakom udało się zaliczyć przyłożenie. Ostatnia odsłona należała ponownie do najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Diabły po raz pierwszy w historii futbolu amerykańskiego w Polsce awansowały do finału ligi.

Devils Wrocław vs. Warsaw EaglesDevils Wrocław vs. Warsaw Eagles

Devils Wrocław – Warsaw Eagles  54:13  (19:0, 21:7. 0:6, 14:0)

I kwarta

6:0 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 55-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
12:0 przyłożenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej
19:0 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 23-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
26:0 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 9-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
33:0 przyłożenie Adama Synacka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
40:0 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 7-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
40:7 przyłożenie Kamila Krekory po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

III kwarta

40:13 przyłożenie Daniela Krawca po 26-jardowej akcji po podaniu Tyrone’a Landruma (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

IV kwarta
54:13 przyłożenie Charles’a Osgooda po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)