Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chcą toru motocrossowego we Wrocławiu

Mariusz Kruczek
Mariusz Kruczek
Pasjonaci zakładają Wrocławski Klub Motocrossowy, żeby ...
Pasjonaci zakładają Wrocławski Klub Motocrossowy, żeby ... Za: Wrocławski Klub Motocrossowy
Pasjonaci zakładają Wrocławski Klub Motocrossowy, żeby bezpiecznie jeździć na swoich maszynach.

Miłośnicy motocykli marzą o torze do jazdy we Wrocławiu. Chcą też promować swoją dyscyplinę. W tym celu powołują do życia Wrocławski Klub Motocrossowy (motocross - wyścigi po torach usypanych z piasku, gliny i ziemi).

- Obecnie jesteśmy na etapie rejestracji stowarzyszenia w sądzie - wyjaśnia Dariusz Wachnik, prezes nowej organizacji we Wrocławiu.

Stowarzyszenie to inicjatywa 26 znajomych, którzy lubią jeździć na motocyklach, ale nie mają gdzie. Wrocławscy miłośnicy motocrossu, jeśli chcą oddać się swojej pasji, muszą pokonywać często 100-200 km w poszukiwaniu toru. Z przymusu wybierają jazdę po lasach i poligonach.

- Nie ma gdzie jeździć, dlatego młodzi robią to, gdzie się da, często nielegalnie - tłumaczy Dariusz Wachnik. - Efektem jest rosnąca liczba wypadków, na przykład na wrocławskim poligonie. W Polsce istnieje wiele stowarzyszeń motocrossowych, które stawiają sobie różne cele. My chcemy ucywilizować uprawianie sportów motocyklowych we Wrocławiu - dodaje.

Wrocławski tor motocyklowy

W mieście działa osiem profesjonalnych sklepów ze sprzętem dla motocyklistów, a nie ma ani jednego toru. Stąd WKM proponuje stworzenie miejsca, na którym mogliby jeździć sportowcy uprawiający motocross i enduro (wyścigi po trasach terenowych z fragmentami dróg asfaltowych). Liczbę osób uprawiających te dyscypliny we Wrocławiu szacują na około 300 osób.

Na temat ewentualnego terenu pod tor będą rozmawiać z miastem, gdy zarejestrują stowarzyszenie. W grę wchodziłby 10-hektarowy obszar przy Wrocławskim Porcie Lotniczym, ewentualnie w gminach pod Wrocławiem.

Na miejscu powstałyby profesjonalne trasy do uprawiania dyscyplin motocyklowych. Można byłoby skorzystać z porady instruktorów oraz trenerów. Dostępny byłby także park maszyn, gdzie naprawiane byłyby motocykle. Docelowo planowana jest również szkółka dla najmłodszych.

- Najważniejsze to zapewnić ludziom komfort bezpiecznej jazdy - wyjaśnia Artur Brzeziński, wiceprezes stowarzyszenia WKM. - Sami jesteśmy w stanie ponieść koszty adaptacji terenu, jeśli już zostanie przekazany. Przygotowanie tras do jeżdżenia oceniamy na około 50 tys. zł. Szukamy już sponsorów - dodaje.

Pikniki i promocja

WKM stawia na promocję dyscypliny wśród najmłodszych. Planuje wizyty we wrocławskich szkołach czy pikniki motocrossowe.

- Motocross to bardzo widowiskowy sport. Może zainteresować zarówo młodych, jak i starszych - zauważa Dariusz Wachnik.

Z członkami stowarzyszenia będzie można porozmawiać na targach motocyklistów Wrocław Motorcycle Show 2012 (Zobacz: Wrocław Motorcycle Show 2012 w Hali Stulecia: będzie ostro i kultowo [konkurs, bilety]).


Czytaj też:



TEST TRZECIOKLASISTY


Twórz z nami MM Wrocław


Koncerty we Wrocławiu w 2012


Śląsk - Korona Kielce [BILETY]

**

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto