Budowa Przylądka Nadziei prawie zakończona, ale wasza pomoc wciąż potrzebna [zdjęcia]

Nowoczesna klinika dla dzieci walczącymi z nowotworami ma zostać otwarta we wrześniu we Wrocławiu. Wciąż jednak zbierane są środki na jej doposażenie. Brakuje miliona złotych.

Przylądek Nadziei będzie najnowocześniejszym szpitalem onkologicznym w Polsce. Przeniesie się tu klinika, która mieści się przy ul. Bujwida. Już teraz jest to największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w kraju. Dzieci będą diagnozowane i leczone na najwyższym światowym poziomie.
- W Przylądku Nadziei na łóżkach stacjonarnych jednocześnie będzie mogło się leczyć 76 małych pacjentów. Dodatkowo w szpitalu jest też oddział dzienny z 10 łóżkami. Będą z nich korzystać dzieci, które po zabiegu, albo przyjęciu leków będą mogły wrócić do domu. Wszystkie sale małych pacjentów w nowej klinice są jedno- lub dwułóżkowe. Na każdej z nich dzieciom będą mogli towarzyszyć rodzice, bo w każdej znajdują się rozkładane miejsca do spania. Rocznie klinika będzie mogła otoczyć opieką ponad dwa tysiące maluchów z całej Polski - informuje Mirosław Szozda, doradca zarządu fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która jest inicjatorem stworzenia ośrodka.

Budowa Przylądka Nadziei trwała prawie dwa lata. Zakończyły się już prace budowlane, obecnie trwa wyposażanie placówki. Wciąż brakuje miliona złotych.
- Pieniądze te przeznaczymy między innymi na zakup specjalistycznych inhalatorów i termometrów dla małych pacjentów, słuchawek dla lekarzy i niezwykle kosztownych resuscytatorów dla dzieci. To drobny sprzęt medyczny, ale bez niego klinika nie ruszy - dodaje Szozda.

Nowoczesna Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu ma zostać otwarta 7 września, potem będzie się odbywać przeprowadzka małych pacjentów. Do tego czasu musimy uzbierać brakujący milion!

Dane do przelewu:

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" 50-368 Wrocław ul. O. Bujwida 42
Konto ogólne Fundacji (PLN): 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103

W naszej galerii zobaczycie jak wygląda Przylądek Nadziei. Więcej informacji na stronach Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"

**Czytaj też:

Wirtualna rzeczywistość dla chorych dzieci. Rusza innowacyjny projekt

**

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.