Brud jest zdrowszy, niż myślisz. Książka, która wiele wyjaśnia

Ta książka została napisana przez dwóch badaczy - Jacka Gilberta i Roba Knighta. Ma formę pytań i odpowiedzi z wyczerpującym wyjaśnieniem poruszanych kwestii.
 mat. pras.

[patronat NaM]

Czy dzieci mogą spokojnie bawić się na placu zabaw? Czy używać w domu produktów antybakteryjnych? Jakie probiotyki pomogą dziecku, które ma biegunkę? Na te i wiele innych pytań odpowiadają w książce "Brud jest zdrowszy, niż myślisz" Jack Gilbert i Rob Knight. - Chcemy pomóc zrozumieć coś, co trudno pojąć: my, ludzie, żyjemy na planecie sterowanej przez niewidoczne drobnoustroje. Przez trzy miliardy lat były one jej jedynymi właścicielami - piszą we wstępie.

Tematem przewodnim książki jest mikrobiom, ze szczególnym naciskiem na drobnoustroje zamieszkujące jelita człowieka, ale naukowcy przedstawiają je w kontekście problemów zdrowotnych i ogólnego dobrostanu człowieka we współczesnym świecie.

Wszystkie zawarte w książce odpowiedzi zostały poparte wynikami badań – w większości prowadzonych na myszach, ale częściowo także na ludziach. Badacze mają nadzieję, że medycyna mikrobiologiczna przyniesie lek na wiele schorzeń, choć jak dotąd mamy zdecydowanie za mało danych o wzajemnych powiązaniach mikrobiomu i zdrowia ludzkiego.

"Brud jest zdrowszy, niż myślisz"
Jack Gilbert, Rob Knight
Wydawnictwo Bellona

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

20.09.2018, 15:45

Muszę sobie kupić tą książkę i poczytam jak będę czekać na dzieci aż wyjdą z baletu z Royal Dance Center.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane