Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brave Festival: Odważne pokazy koncertów, spektakli i performensów od 11 lipca

Małgorzata Matuszewska
Brave Festival – Teatr 21 zabierze widzów w podróż Statkiem miłości
Brave Festival – Teatr 21 zabierze widzów w podróż Statkiem miłości Brave Festival/Marta Ankiersztejn
Brave Festival – wielki finał 5. edycji Brave Kids to gruzińskie tańce w rytmie afrykańskich bębnów, capoeira w wykonaniu Nepalczyków. Ponad setka młodych artystów, m.in. z Brazylii, Nepalu, Indii, Maroka, Ghany wystąpi w piątek (11 lipca) o godz. 18 w Teatrze Polskim.

Brave Festival w tym roku odbywa się pod hasłem Święte ciało. Warto przyjrzeć się, jak ciało jest pojmowane i traktowane w różnych kulturach świata. A okazji ku temu nie zabraknie.
Brave Festival – jego druga część, zostanie otwarta uroczyście w piątek (11 lipca) o godz. 21 mistycznym tańcem sufich we współczesnej interpretacji, w spektaklu Derwisz. W Teatrze Polskim wystąpi Ziya Azazi, artysta urodzony w Turcji, mieszkający w Wiedniu.
W sobotę o godz. 15 w Klubokawiarni Mleczarnia będzie można porozmawiać z tancerzem. Derwisza powinni obejrzeć wszyscy, którzy pamiętają słynny spektakl Tierno Bokar Petera Brooka, opowieść o mędrcu sufi, pokazywany kilka lat temu we Wrocławiu.
Kto jeszcze nie widział świetnych Pieśni Leara Teatru Pieśń Kozła, gospodarza festiwalu, może obejrzeć i posłuchać oryginalnej interpretacji szekspirowskiego dramatu w sobotę i niedzielę (12 i 13 lipca) o godz. 17 w siedzibie Pieśni Kozła (ul. Purkyniego 1).
Także w sobotę o godz. 18.30 na Scenie na Świebodzkim wystąpi Melanie Lomoff – jedna z najlepszych na świecie tancerek baletu klasycznego i choreografka tańca współczesnego. Pokaże swój premierowy spektakl Trzy studia ciała, inspirowany tryptykiem malarskim Francisa Bacona.
Choreografie afrykańskiego voodoo pokaże Koffi Kôkô, pochodzący z Beninu, od lat tworzący w Paryżu tancerz, choreograf i teoretyk tańca, kapłan voodoo. Występ planowany jest w sobotę o godz. 20 i w niedzielę o godz. 18.30 w Imparcie.
Działający przy Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie Teatr 21 składa się z uczniów i absolwentów szkoły – osób z zespołem Downa i autyzmem. W poniedziałek (14 lipca) o godz. 19.30 w Imparcie (ul. Mazowiecka 17) pokażą Statek miłości. Odcinek 1 . Tytułowy Statek to biuro podróży założone przez bezrobotnych aktorów, oferujące wycieczki do źródła szczęścia i miłości.
CZYTAJ
BRAVE FESTIVAL – PROGRAM

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto