Bieg Piastów 2016. Zobaczcie zdjęcia

Kinga Czernichowska
Kolejna edycja Biegu Piastów, organizowanego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, już za nami. Na 9 km klasykiem najlepsi Dan Slechta i Silke Escher, na 25 km techniką dowolną Radek Sretr i Iwona Piekarz. W Biegu Piastów wystartowało 5 500 osób z 27 krajów. Zobaczcie galerię zdjęć.

W niedzielę renomowany czeski biegacz Radek Sretr zwyciężył w pięknym stylu. Przez długi czas dotrzymywał mu kroku Niemiec Toni Escher, ale na około 5 kilometrów przed metą Sretr zostawił go w tyle. Za nimi jeleniogórzanin Jakub Mroziński walczył z Pavlem Petrem o trzecią pozycję, ale nie udało mu się go pokonać. I tak jednak ponownie (wcześniej na 25 km klasykiem) Jakub Mroziński był najlepszym Polakiem.

Wśród pań sukces kolejnej podopiecznej Stanisława Michonia, trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów. Po sobotnim sukcesie Kamili Boczkowskiej w biegu na 50 km (okazała się najlepszą Polką), w niedzielę na 25 km techniką dowolną wygrała Iwona Piekarz z Myślenic, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

Bieg na 9 km klasykiem należał do utytułowanego i renomowanego czeskiego mistrza Dana Slechty. W gronie kobiet najlepsza okazała się Niemka Silke Escher.

Wydarzeniem była imponująca postawa austriackiego 62-latka Josef Honesa - trzeciego w biegu na 9 km. To kolejny rewelacyjny start tego zawodnika w Biegu Piastów, na który przyjeżdża od lat.

Bieg na 9 km klasykiem ukończyło 582, a na 25 km techniką dowolną - 468 zawodników. Ze wszystkich piętnastu konkurencji 40. Biegu Piastów największym zainteresowaniem cieszyła się pięćdziesiątka – ukończyło ją 1426 biegaczy. Ponad tysiąc zawodników wybrało także 25 km klasykiem – do mety dotarło 1141.