Atak wilków! Zagryzły 26 danieli!

Atak wilków w Słoszowie (gm. Szczytna)! Samica i jej pięcioro młodych zagryzło 17 danieli. Straty szacuje się na około 20 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w czwartek (14 lutego). Kolejny atak miał miejsce w niedzielę (18 lutego), kiedy to zwierzęta zagryzły kolejnych 9 danieli. Sprawie przygląda się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Wilki przegryzły ogrodzenie i dostały się do środka. -Do zagrody weszła samica z pięcioma młodymi i zagryzły mi siedemnaście sztuk danieli, w tym pięć cielaków. Wilcza matka przyszła typowo, żeby nauczyć młode polować. Tylko je pozagryzały, nie jadły - mówi pan Ryszard, właściciel hodowli.

Jak mówi to pierwszy przypadek na taką skalę na terenie powiatu kłodzkiego. Wcześniej zdarzały się incydentalne zagryzienia zwierząt przez wilki. Hodowca szacuje swoje straty na około 20 tysięcy złotych. W to wliczone są także koszty utylizacji martwych zwierząt, które musi ponieść. -W ten sposób zostało zmarnowane około 700 kilogramów mięsa - mówi hodowca ze Słoszowa.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.02.2019, 14:35

Ludzie bez mózgów piszą że to nie Bieszczady że to psy a jak by słyszeli wycie wilka to pewnie by myśleli że to kogut pieje bo co mogą o tym wiedzieć jak siedzą tylko przed komputerem

18.02.2019, 08:12

pan właściciel mija się z prawdą, wilki nie przegryzły ogrodzenia,
ogrodzenie było dziurawe i dlatego weszły wilki

17.02.2019, 21:55

Ja już dawno mowiłam, że w naszym kłodzkim regionie są wilki ale nikt mi nie wierzył. Tropu i wycia wilka nie da się pomylić nawet z wilczurem czy zdziczałym dużym psem !

17.02.2019, 20:56

Na łamach portalu Doba.pl właściciel twierdzi że nic nie słyszał jak rzekomo WILKI podeszły . Skąd więc wiadomo że to to samica i 5 młodych.......hmmm.

17.02.2019, 14:50

fladry, panie ryszardzie,fladry! tanie i proste.
i pastuch elektryczny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami płot.
i nie tylko przeciw wilkom ,ąle i psom.
a "życzliwego" somsiada pan nie ma aby,co pieski podsadzi?

17.02.2019, 10:44

Dziki wybili więc nagonkę na wilka czas zacząć , brawo, świetny artykuł !

17.02.2019, 09:50

Ktoś tu chce odszkodowanie wyrwać, niektórzy łykają ten artykuł jak pelikany.

16.02.2019, 14:33

A skąd wilki w naszym regionie ?

16.02.2019, 08:52

Co to za stwierdzenie „w ten sposób zostało zamordowane około 700 kg mięsa „😳
Jeżeli już to są zwierzęta 🤨
Właściciel wiedząc że w pobliżu są wilki powinien bardziej zabezpieczyć porządnym ogrodzeniem.

16.02.2019, 08:27

Film https://codziennikmlawski.pl/2018/01/04/atak-wilkow-na-gospodarskie-psy-zobacz-filmik/?fbclid=IwAR3r0HO3yGKMr3I0ncSTTzMOP-CCl1fwPvlXWCK8fKqZRfqJ4XVfIdS2x9E

15.02.2019, 22:37

W sokolcu muflona zagryzły

15.02.2019, 22:36

Psy 17 szt ludzie pomyślcie zdrowo

15.02.2019, 22:12

Teraz po lobby na wybicie dzików zaczną strzelać do wilków, patologia, brak jakichkolwiek dowodów na to. Wybijmy wszystkie zwierzęta, wykarczujmy lasy i za chwilę się udusimy smogiem i umrzemy z głodu bo nic już nie urośnie w pustynniejącym klimacie! Brawo ludzkość

15.02.2019, 16:36

jakiś dowód na to, że to wilki? nagranie Panie Ryszardzie?

15.02.2019, 15:45

W ferie bylam na spacerze niedaleko Bobrownik ok 17 tej. Słychać było wycie wilków. Biegiem wracałam do domu.

15.02.2019, 15:03

Ciekawe, dopiero co była podobna sytuacja na Pomorzu, sprawca okazał się pies. Jeśli zdarzenie miało miejsce wczoraj, to nie ma żadnych dowodów ze to wilki .

15.02.2019, 14:38

Niestety to prawda, od zeszłego lata obserwuje się pojawienie wilka na Ziemi Kłodzkiej min. w gminach Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie gdzie dużo wcześniej a zwłaszcza przed II wojną światową gatunek był bardzo liczny.

15.02.2019, 14:34

Pewnie ktoś psy wypuścił.

15.02.2019, 14:22

Słoszów to nie Bieszczady 😂😂😂 chyba sobie ktoś jaja robi.

15.02.2019, 14:15

Zdrowe mięso nie mogło iść na karmę dla psów??