50 zamaskowanych osób zaatakowało mieszkańców tzw. Wagenburga, pustostanu mieszczącego się przy ul. Na Grobli, przy hotelu Wodnik. W kierunku budynku poleciały koktajle Mołotowa i kamienie, a w ruch poszły kije. Według nieoficjalnych informacji jedna z pobitych osób trafiła do szpitala. Zatrzymano cztery osoby podejrzane o udział w ataku.

Z relacji naocznego świadka wynika, że zamaskowani napastnicy byli dobrze przygotowani. Wysiedli z samochodów, sforsowali ogrodzenie i zaczęli obrzucać pustostan koktajlami. Po 10 minutach od zaatakowania uciekli.

- W związku z tym zdarzeniem zatrzymaliśmy cztery osoby - mówi podkom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji. Wobec nich będzie prowadzone dochodzenie. Policja musi ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i liczbę sprawców oraz ich motywy.

W czasie ataku w budynku przebywało około 10 osób. Zdaniem zaatakowanych napastnicy byli uczestnikami marszu NOP, który zakończył się przed 19 przy pomniku Chrobrego. Policja nie potwierdza tej informacji.

- Dla policji nie jest istotne kim byli ci sprawcy. Każdy może popełnić takie przestępstwo. Dla pobicia, a z tym mamy tu do czynienia, nie ważne jest co sprawca robił wcześniej i gdzie był - mówi Rynkiewicz.

Czytaj też: NOP maszerował w Święto Niepodległości (ZDJĘCIA)

Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kieprzę_paczyńskiego (gość) (Henryk)

Masz po części rację, ale tylko po części. Łysych pał jakby mniej, bo zapuścili włosy, zamienili brunatne koszule na garnitury - popatrz, kto dziś się brzydzi iść z NOP i ONR - nie tak znowu dawno chciał kordonem wojskowej służby zdrowia otoczyć kraj i badać wyjeżdżające dziewczyny.
Farfały, Masiele i reszta tych prawdziwie polskobrzmiących nazwisk... Patrioci, co za Ojczyznę i dobro Jej mieszkańców koronkę co dzień odmawiają, swoich synów do OSP i PCK zapisują, aby w dziele pomocy bliźniemu służby Narodowi w wolontariacie się uczyli...
Pomaskowali się, poprzebierali, zdjęli hakenkrojce z rękawów, jak ich odróżnić w masie społeczeństwa? Na dodatek społeczeństwa, które w jakimś tam ułamku, homofobii, ksenofobii wcale nie kryje, ani się tego nie wstydzi.

podszczypywacz (gość) (spad_trollu)

Szkoda mi Cię, masz taki uproszczony wizerunek rzeczywistości. Taplasz się w intelektualnym brodziku, ale lubię Cię, gdyż jesteś taki prosty. Świat Cię otaczający to spiski i czyhające na Twoją niepodległość spiski: ruscy, pederaści, żydokomuna, ten emeryt spod piątki, co radyjka nie słucha...
Lubię tez Twoje poczucie humoru - jest nieskomplikowane, śmieszne są kawały o kobietach, Polaku (z wielkiej) i niemcu i rusku (oba małymi, ale gdyby w NRFie nadal rządził Adek, to chętnie byś pisał wielką, co? Przyznaj, mój mały prawicowy koleżko), oczywiście o żydach i homosiach...

Henryk (gość)

Brunatna zaraza zaczyna podnościć swoje łyse naziolskie puste pały! Na szczęście większość normalnego społeczeństwa ma ich dość!!

ja (gość) (Miś)

To jest ta twoja tolerancja. Jestem tolerancyjny dopóki ktoś ma takie samo zdanie jak ja. Jak się nie zgadza to ma uszkodzony mózg. Piękne idee.

kieprzę_paczyńskiego (gość)

"...nie jest ważne..." Otóż pan milicjant nie ma racji, bo jest ważne, kim jest i jaką wyznaje ideologię. Jeśli pan niedorzecznik nie widzi związku przynależności do NOP/ONR/MW z faktem napaści na squat, to miejmy nadzieję, że inni utrzymywani z naszych podatków są mniej krótkowzroczni. Szkoda, że Wrocław znowu robi się brunatny...

wrocławiak (gość) (gość)

idiotą chyba ty jesteś i to bez szkoły , skoro nie odróżniasz pojęcia "mieszkańcy" od "dzicy lokatorzy" , a redaktor powinien trzymać się jakichkolwiek podstaw języka polskiego....