W sobotę, 18 lutego 2017 roku, w Narodowym Forum Muzyki na placu Wolności we Wrocławiu zagrał zespół Apocalyptica. Grupa świętowała dwudziestą rocznicę wydania debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Plays Metallica by four cellos".

APOCALYPTICA. KONCERT WE WROCŁAWIUW Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu mogliśmy więc usłyszeć utwory Metalliki w aranżacji na cztery wiolonczele. Płyta "Plays Metallica by four cellos" ukazała się 10 maja 1996 roku.

- Nie mieliśmy wobec tego krążka dużych oczekiwań. Cieszylibyśmy się, gdyby sprzedało się kilka egzemplarzy. Oczywiście, stało się coś zupełnie odwrotnego i dziś, również dzięki Wam, jesteśmy tutaj - mówił podczas koncertu Eicca Toppinen.

22 lipca ubiegłego roku ukazała się zremasterowana wersja wydawnictwa z trzema bonusowymi utworami: “Battery,” "Nothing Else Matters" i "Seek & Destroy". Je także mogliśmy usłyszeć podczas koncertu we Wrocławiu.

Fiński zespół Apocalyptica to jedna z najbardziej znanych grup metalowych. To im zawdzięczamy takie utwory jak "I Don't Care" z gościnnym udziałem Adama Gontiera z Three Days Grace czy "S.O.S. (Anything But Love)".

Apocalyptica ma w Polsce ogromne grono fanów. W ramach swojej trasy koncertowej zagrali dwa koncerty: w Warszawie i we Wrocławiu. Nie mogło zabraknąć bisów. Publiczność przez całą drugą część koncertu stała.

- Gramy w przepięknej sali, ale nie jesteśmy przepiękną orkiestrą, dlatego bawcie się razem z nami - zachęcał Perttu Kivilaakso, który na scenie tworzy prawdziwy żywioł.

Eicca Toppinen tak żegnał się z fanami: - Żyjemy w dziwnych czasach, dlatego pamiętajcie, by szanować się wzajemnie, kochać się wzajemnie, ale przede wszystkim kochajcie samych siebie - mówił.

Owacjom nie było końca, a członkowie zespołu Apocalyptica obiecali, że na pewno jeszcze do Polski powrócą. Trzymamy za słowo, bo to był bardzo dobry koncert.

Apocalyptica we Wrocławiu, "Nothing Else Matters"

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!