- Stawiam na tobie krzyżyk X-Factor - powiedział po jej występie zachwycony Kuba Wojewódzki.


Gienek Loska powalczy w X Factor

Kłys podczas castingu do "X-Factor"zaśpiewała utwór Kelly Price "Can't run away". Występem przekonała do siebie całe jury. I chociaż Kuba Wojewódzki jej wykonanie skwitował zdaniem: "Moi koledzy przez dwie minuty przekonywali, że jeteś dobra. A ja przez minutę udowodnię ci, że nie". Ania Kłys ze stoickim spokojem odparła: "Możesz próbować". Na to Wojewódzki spuentował: "Stawiam na Tobie krzyżyk X Factor. Znakomity występ".

Przeczytajcie wywiad z wrocławską studentką Anią Kłys.

Dlaczego zdecydowałaś się na udział w "X Factor"?

To program wokalny, który stoi na wysokim poziomie. Konkuruje się w nim z osobami, które dobrze śpiewają. Do dla mnie dobra okazja do sprawdzenia się. Poza tym program jest bardzo popularny, więc to także świetna reklama. Występ w "X Factor" traktuję jako rodzaj promocji dla mojej osoby i twórczości.

Jakie nadzieje wiążesz z "X Factor"?

Nie nastawiam się na wygraną. Chcę się po prostu pokazać. Liczę na to, że zainteresuje się mną jakiś manager i dostanę jakieś ciekawe propozycje.

Co byś zrobiła, gdybyś jednak wygrała program i 100 tys. złotych?

Przeznaczyłabym to na wydanie swojej płyty oraz na jej promocję.

Masz jakichś muzycznych idoli, na których się wzorujesz?

Jill Scott, India Arie, Beady Belle - taką muzykę chciałabym w przyszłości tworzyć. Robię już pierwsze kroki w tym kierunku. Zaczynam tworzyć własne piosenki wraz z muzykami, z którymi współpracuję. Są to na razie pewne pomysły, które należy dopracować.

ania kłysania kłys
Ania Kłys przed obiektywem i na scenie

Rozumiem, że wiążesz swoją przyszłość z muzyką?

Muzyka to kierunek, w którym chciałabym się rozwijać. Studiowanie filologii angielskiej jest dla mnie rodzajem koła ratunkowego. Na wszelki wypadek, jakby nie wyszło mi z muzyką.

Kiedy pojawiła się u Ciebie chęć występów na scenie?

Chyba od zawsze o tym marzyłam. Śpiewałam już jako dziecko.

Studiujesz we Wrocławiu, czy to dobre miejsce do realizowania własnych pasji?

Bardzo dobre. Istnieje tutaj prężnie działające środowisko muzyczne, gdzie można usłyszeć tak ciekawe formacje, jak Mikromusic, Natqueencol czy The Crackers. Wrocław daje duże możliwości występów oraz pokazania siebie. Warszawa zapewne większe, ale tutaj też nie jest źle. Muzycy są we Wrocławiu przyjaźnie do siebie nastawieni, znają się nawzajem, nie ma między nimi rywalizacji.

Występujesz we Wrocławiu, gdzie można Cię posłuchać?


W czwartki zapraszam do klubu Schody Donikąd (plac Solny 13) na Jam Session. Myślę, że w przyszłości będzie więcej takich koncertów. Śledźcie informacje na moich profilach na Myspace oraz Facebooku.

Filmiki z występów Ani Kłys

W drugim etapie programu "X Factor" spotkasz się z Gienkiem Loską, gwiazdą wrocławskiej ulicy. Co myślisz o jego twórczości? (Zobacz: Gienek Loska powalczy w X-Factor
Ania zdobyła obycie sceniczne, m.in. na występach we Wrocławiu

A propozycje matrymonialne też się zdarzają?

Zdarzają się. To też jest bardzo miłe. Przykro mi, ale nie mogę jednak za nikogo wyjść przez internet (śmiech).

W "X Factor" powiedziałaś, że jesteś z Wrocławia, co wywołało sporo zamieszania, szczególnie na zgorzeleckim forum. Zarzucono ci, że wstydzisz się swojego pochodzenia.


Od czterech lat mieszkam we Wrocławiu. Tutaj tworzę i uczę się. Ale pochodzę ze Zgorzelca i absolutnie się tego nie wstydzę. Podczas nagrania do "X Factor" również to powiedziałam, ale do odcinka wykorzystano tylko fragment rozmowy.

To są pierwsze negatywne skutki popularności. Jesteś gotowa na takie poświęcenie dla muzyki?


Jak człowiek staje się osobą publiczną, musi się liczyć z takimi sytuacjami. Oskarżenia pod moim adresem pojawiły się na forach internetowych. Staram się na to uodpornić psychicznie, trochę wycofać, a w miarę możliwości prostować nieprawdziwe informacje. Wiadomo, jakie osoby piszą takie złośliwe posty. Myślę jednak, że muzyka warta jest takich poświęceń.

Dziękuję za rozmowę.Czytaj też:
Matura 2011 - serwis specjalnyZmień swoje drogowe miasto Photo Day - serwis
Kąpieliska i baseny we WrocławiuRozkład jazdy MPK WrocławDzieje się we Wrocławiu


"/>
"/>

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ergath (gość)

sialalalalala. Niesamowite, ta dziewczyna przy samym akustycznym akompaniamencie pianina lub gitary, potrafi wytworzyć taki klimacik człowieka ciarki przechodzą. Nadal nie jestem w stanie wyjść z podziwu. Wiem na pewno, że wielu ludzi czeka na jej płytę i to nie jedną, o nie! Jeśli nagra kiedyś płytę w takich klimatach. I włoży w to tyle serca co przy każdym utworze które słyszałem w jej wykonaniu, odwdzięczymy się!!

traper (gość)

: ). Nawet jeżeli nie wygra, choć jest najlepsza, nic to nie zmieni. Cudowna artystka, pełna ekspresji i czystej radości, która płynie z dźwięków. Wspaniale śpiewa. Zapominamy powoli co jest najważniejsze- mimo,że zabrzmi to śmiesznie- jest to magiczne wręcz zaangażowanie w muzykę, płynięcie razem z nią i zabawa naszą krótką a wieczną chwilą w tym miejscu, które zwą Ziemią.

Ramona (gość)

ania Zgorzelec jest z Ciebie dumny. swietny wystep. ogladalismy cala rodzina. na pewno wygrasz. trzymamy za Ciebie kciuki.

Seifer (gość)

12345. zdolna i ładna piosenkarka. Nie będzie jej łatwo w naszym polskim piekielku. Szczerze życzę powodzenia. Świetny głos. Czekam na płytę.

-ciekawe (gość)

hmm.... tu zaproszenie na Jam Session, a tu popkulturowa sieczka "X Factor", gdzie największymi gwiazdami byli, są i będą jurorzy... Coś mi tu nie styka

mix (gość)

Ładna dziewczyna,. ładnie śpiewa. Warto promować takie talenty. Niestety obawiam się, że i tak gdzieś przepadnie. Nie wiem, dlaczego, ale u nas w kraju przebijają się przeciętniaki.