Wrocław: Gimnastyka dla seniorów

Zarówno ćwiczenia na siłowni, jak i nauka pływania czy zabiegi rekreacyjne - to wszystko za złotówkę. Specjalny program dla seniorów przygotowany został przez miasto i Wrocławskie Centrum SPA przy ul. Teatralnej.

Pani Janina Najwer uważa, że ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na zimową chandrę
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Pani Janina Najwer uważa, że ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na zimową chandrę (© Janusz Wójtowicz)

Choć aura za oknami nie jest sprzyjająca, nie znaczy to, że zimą musimy siedzieć w domu. Aby zachęcić seniorów do ćwiczeń, stworzono dla nich bardzo korzystną ofertę. Pomysł bardzo podoba się pani Marii Bierskiej, szefowej wrocławskiego Klubu Seniora.

- To jest rewelacja, zwłaszcza na kieszeń emeryta. Bardzo się cieszymy z tego, że powstała taka oferta i na pewno wiele osób zechce z niej skorzystać - komentuje.

Uczestnicy będą mogli wybrać dwa z poniższych zajęć: gimnastyka w wodzie, pływanie rekreacyjne, gimnastyka na sali z elementami aerobiku, nauka pływania i zajęcia na siłowni. A dodatkowo czeka ich także jeden zabieg rekreacyjny do wyboru - kąpiele: solankowa, siarkowa, jodowo-bromowa, perełkowa oraz masaż wirowy, fango (ciepły okład z wulkanicznego mułu, z parafiną i krzemionką) lub bicze szkockie. Za każde zajęcia zapłacą tylko złotówkę.

Na dwóch sześciotygodniowych turnusach czeka aż 800 miejsc. Pierwszy zaczyna się już 3 stycznia i potrwa do 13 lutego, drugi rozpoczyna się 14 lutego i potrwa do 27 marca. Zapisy rozpoczynają się dziś we Wrocławskim Centrum SPA przy ul. Teatralnej o godzinie 9. Żeby wziąć udział w zajęciach, należy mieć ukończone 65 lat i potwierdzający to dokument tożsamości. Zapisy będą prowadzone we wszystkie dni robocze do końca 2010 r. od godziny 9 do 15.

Warto się pospieszyć, bo przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.

W bibliotece
Zajęcia dla seniorów prowadzi także Dolnośląska Biblioteka Publiczna (Rynek 58).
∨ Czytaj dalej

W ramach projektu Aktywny Senior w bibliotece XXI wieku są tu prowadzone zajęcia z obsługi komputera, dyskusyjny klub książki oraz muzyki i filmu, akademia zdrowego seniora i akademia pamięci.

Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię