Wiadomo już, jacy artyści wystąpią podczas 46. edycji Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz nad Odrą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przyszłoroczna odsłona imprezy potrwa 5 dni. Koncerty odbędą się 28 lutego oraz 3, 4, 5 i 6 marca.

Jak już zapowiadaliśmy, największą gwiazdą będzie Pat Metheny. Artysta zagra 28 lutego (godz. 19, bilety kosztują 100, 150 i 180 zł) w Hali Ludowej i tym samym rozpocznie wrocławską imprezę. To będzie jeden z dwóch jego polskich występów (kolejny da 1 marca w warszawskiej Sali Kongresowej) promujących najnowszą płytę artysty "Orchestrion", która do sklepów trafi na wiosnę.

Kolejne gwiazdy Jazzu nad Odrą to David Sanborn, ulubiony saksofonista Stinga, i znakomity kontrabasista Ron Carter. Artyści wystąpią 5 marca w Wytwórni Filmów Fabularnych (ul. Wystawowa 1, godz. 19). Ciekawie zapowiada się także wspólny występ wrocławskiego pianisty i kompozytora Leszka Możdżera z brazylijskim perkusistą i wokalistą Naná Vasconcelosem, który współpracował z takimi tuzami jazzu, jak Don Cherry czy saksofonista Gato Barbieri (4 marca, WFF, godz. 19).

Podczas Gali Polskiego Jazzu, która zakończy Jazz nad Odrą 6 marca, na scenie Centrum Sztuki Impart (ul. Mazowiecka 17, godz. 18) pojawią się: Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Henryk Miśkiewicz i Big Festival Band pod dyrekcją Zbigniewa Czwojdy.

Na razie do kupienia są tylko bilety na koncert Pata Metheny'ego w internetowej sieci Eventim.pl, sklepie De'Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65) i w kasie Impartu. Bilety na inne koncerty będzie można kupić od stycznia przyszłego roku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!