W urzędzie miejskim zapewniają, że budowa stadionu zostanie zakończona w terminie, czyli pod koniec czerwca tego roku

W urzędzie miejskim zapewniają, że budowa stadionu zostanie zakończona w terminie, czyli pod koniec czerwca tego roku (© Władysław Kluczewski, infografika: Maciej Dudzik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od mistrzostw Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w czerwcu przyszłego roku we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, dzieli nas już tylko 400 dni.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił dokładny harmonogram realizacji inwestycji i projektów związanych z organizacją turnieju. Sprawdzamy, czy wszystko jest wykonywane w przewidzianych terminach.

Czytaj także: Niemieckie ekspresy nie dojadą do Wrocławia?

Największy problem to budowa nowego terminalu lotniska na Strachowicach. Zgodnie z obietnicą prezydenta Rafała Dutkiewicza, lotnisko miało być gotowe już dziś. Jednak inwestycja jest opóźniona o dwa miesiące. Dariusz Kuś, prezes portu, zaznacza jednak, że opóźnienie nie ma większego wpływu na termin oddania do użytku terminalu. Ten jest niezmienny i przypada na jesień tego roku. A różnica w czasie pomiędzy zakończeniem budowy a otwarciem budynku bierze się z bardzo szczegółowych przeglądów technicznych.

Przypomnijmy, że nowy terminal ma być cztery razy większy od obecnego.Nadal nie we wszystkich tramwajach i autobusach zamontowano biletomaty. Choć obiecywano, że stanie się tak już 50 dni temu. Urzędnicy przyznają, że urządzenia trzeba zainstalować jeszcze w kilku pojazdach. Operacja ma dobiec końca w najbliższych dniach.

Rafał Dutkiewicz obiecał, że na 350 dni przed turniejem na stadionie na Maślicach będzie już zieleniła się trawa. Wtedy też na obiekcie miały być prowadzone ostatnie prace wykończeniowe. Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta do spraw Euro, zapewnia, że prace idą zgodnie z harmonogramem. Oznacza to, że arena będzie gotowa z końcem czerwca.

Za 50 dni ma być także gotowy pierwszy etap tzw. Zintegrowanego Systemu Transportu Szynowego. To projekt Tramwaju Plus, czyli szybkiego tramwaju. I etap to położenie torowiska i infrastruktury na odcinku od ul. Pilczyckiej do samego stadionu (tam zaplanowano końcowy przystanek). Możliwe, że uda się dotrzymać tego zobowiązania.

Przypomnijmy, że w czerwcu przyszłego roku we Wrocławiu rozegrane zostaną trzy mecze grupowe Euro. Ustalono też, że to na Pilczycach swój trzeci mecz rozegra reprezentacja naszego kraju.

Do EURO pozostało już tylko 400 dni. Wrocław rozpoczyna więc promocyjną ofensywę. Będzie oryginalnie, wesoło i... na kółkach. Taki ma być właśnie BarBus, czyli najnowszy pomysł osób odpowiedzialnych za promocję Euro w naszym mieście.

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RS (gość)

Jasne - bo od Pilczyckiej do stadionu jest ok.100 m! Ale propaganda sukcesu dla ciemnego luda.

why (gość)

zastanawiam się dlaczego zawsze jest tyle "złego słowa" w przestrzeni wirtualnej a tak mało tego dobrego...przykład...W artykule( http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/895259,ranny-w-wypadku-strazak-z-katow-wroclawskich-swietowal-32,id,t.html#2c2951dccb21692e,1,3,6 ) poświęconym 32 urodzinom strażaka który przeżył wypadek pod Wrocławiem są tylko dwa posty z życzeniami natomiast pod artykułami gdzie można kogos obrzucać mięsem obwinić krytykować postów jest po kilkadziesiąt...nic z tego nie rozumiem...To smutne

Realista (gość)

na Euro 2012 nie powstanie zgodnie z planem-takie są fakty.
Plan był zbyt ambitny i przerósł nasze władze, które teraz szukają usprawiedliwienia wszędzie gdzie się da.
Ale przez tyle lat zdążyłem się przyzwyczaić do polskich realiów.

(x^x) (gość) (Jägermeister)

Nie pisz głupot z tą Portugalią. Najpier sprawdź jak wielkie są miasto, w których budowano nowe, duże stadiony, a następnie zastanów się jak to się ma do polskiej sytuacji.

Brax (gość)

Korki będą na pewno!!! Do Euro nie powstaną na pewno: Obwodnica Leśnicy, Oś Inkubacji, 2x2 Pilczycka, Aleja Stabłowicka, Kosmonautów 2x2 do Alei, Strzegomska na całym odcinku, łącznik Gądowski do Alei Śląska

Jägermeister (gość)

dobrze jest mieć duży stadion ale nie wiem po co nam taki duży. jak we Wrocławiu nie ma jakiegoś boomu na piłkę nożną u nas nie ma w lidze atrakcyjnych klubów z sukcesami . przyjdą na 1,2 mecze kibice sukcesu budowlanego a później stadion będzie świecił pustkami. następnie zapełni się podczas Euro na 3 mecze a dług pozostanie. doskonały przykład z Portugalii kiedy to na Euro 2004 wybudowali stadiony a teraz myślą o wyburzeniu części z nich bo same straty przynoszą a długi dalej pozostały