Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Awaryjny plan UEFA na Euro

Marcin Rybak
Budowa stadionu we Lwowie jest najbardziej opóźniona
Budowa stadionu we Lwowie jest najbardziej opóźniona Jerzy Wójcik
UEFA wie, co zrobić, gdyby nie wszystkie miasta zdążyły z inwestycjami na Euro 2012 - ujawniła w środę w swoim serwisie Polska Agencja Prasowa.

Plan awaryjny zakłada, że turniej będzie zorganizowany nie w ośmiu, lecz w sześciu miastach. Czy wśród miast, które mogą stracić Euro, jest też Wrocław? Z naszych informacji wynika, że takiej groźby nie ma. Co więcej, gdyby plan awaryjny UEFA został wprowadzony, to Wrocław mógłby na tym skorzystać. Moglibyśmy na naszym stadionie zorganizować co najmniej jeden mecz więcej.

PAP informował wczoraj o posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Tel Awiwie, stolicy Izraela. Z przekazanych po posiedzeniu informacji wynika, że najbardziej zagrożone są inwestycje na Ukrainie - we Lwowie i w Kijowie. Gdyby sytuacja się nie poprawiła, to piłkarzy podczas Euro 2012 gościć będą cztery miasta polskie oraz tylko dwa na Ukrainie. Decyzje o ewentualnym wprowadzeniu w życie planu awaryjnego mają zapaść najwcześniej za dwa miesiące.
- Największym problemem jest budowa stadionu we Lwowie - przyznaje Juliusz Głuski, rzecznik spółki Euro 2012 Polska, oficjalnego przedstawiciela UEFA w naszym kraju.

Głuski dodaje, że problemy - choć nie w tej skali, co ukraińskie miasta - ma też stolica Dolnego Śląska. - Z powodu opóźnień w budowie stadionu macie status miasta podwyższonego ryzyka - mówi Głuski. - Ale w tej chwili pogoda jest dobra i Wrocław ma szanse, żeby szybko nadrobić stracony czas. Przypomnijmy, że od końca grudnia, gdy rozwiązano umowę z budującym stadion konsorcjum Mostostalu Warszawa, na placu budowy stadionu niewiele się zdarzyło. Od kilku tygodni wprowadza się tam nowy wykonawca, niemiecka firma Max Bögl.

Na razie na budowie pracuje zaledwie sto osób. Większość to robotnicy firmy instalującej kanalizację przyszłego stadionu. Pracownicy Maxa Bögla zabetonowali niewielkie fragmenty stropu. Zapowiadają, że - zgodnie z harmonogramem - prace na budowie ruszą szybciej 30 marca. Od kwietnia robotnicy będą pracowali na dwie zmiany. Do końca roku cała betonowa konstrukcja stadionu ma być gotowa. Stadion musi być oddany do 30 czerwca przyszłego roku.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto