W niedzielę, 14 maja, tysiąc biegaczy wzięło udział w 3. Wrocławskim Biegu Akademickim organizowanym przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczestnicząc w wydarzeniu, można było wesprzeć walczącego z czerniakiem Mateusza Palzera.

W parku Grabiszyńskim na co dzień można spotkać mnóstwo biegaczy. Dziś jednak na parkowych alejkach było wyjątkowo tłoczno. Wszystko za sprawą trzeciej edycji Wrocławskiego Biegu Akademickiego, w którym wystartowało blisko tysiąc osób.
- Bieg jest dla nas początkiem Ekonomaliów. W tym roku już po raz trzeci spotykamy się w parku Grabiszyńskim. Frekwencja dopisała. Wcześniej nie zdarzyło się, byśmy mieli aż tysiąc uczestników. To pokazuje, że nasza impreza zaczyna się rozkręcać - mówi Ewa Wójcik, koordynatorka biegu z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach. O godz. 11.00 zmierzyli się z 5-kilometrową trasą, a o godz. 13.00 rozpoczęli bieg na dwukrotnie dłuższym dystansie. Pomimo nazwy biegu na starcie pojawili się nie tylko studenci.

- Biegam często w parku Grabiszyńskim. To piękne miejsce do biegania, zwłaszcza w taką pogodę, a skoro wiosna wreszcie do nas przyszła, to warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Można się trochę opalić, a przy okazji zadbać o formę przed latem - mówi pani Małgosia Domino, która wystartowała na dystansie 5 km.

W biegu na dystansie 5 kilometrów z czasem 16 min. i 15 sek. zwyciężył Tomasz Sobczyk z Wrocławia. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Biernacka (18 min. 25 sek.), która w kategorii Open była ósma.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Wszyscy biegacze wezmą również udział w loterii, w której do wygrania jest zegarek z pulsometrem. Większość dochodu z wpisowego przekazana zostanie z kolei na leczenie 17-letniego Mateusza Palzera z Wrocławia, podopiecznego Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, który choruje na czerniaka. Wszyscy, którzy nie wzięli udziało w biegu, a chcą wspomóc Mateusza w walce z chorobą mogą zrobić poprzez wpłatę na kontro fundacji 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 zaznaczając w tytule wpłaty "Mateusz Palzer".Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!