W miniony weekend Wrocław świętował 222. urodziny komediopisarza, poety oraz wolnomularza.

Oficjalne wydarzenia w Rynku pod pomnikiem i popisy młodych entuzjastów twórczości hrabiego w wykonaniu uczniów z liceum im. Aleksandra Fredry, którzy wzbudzili entuzjazm gangnam style inspirowanym "Zemstą". Chwilę później uczniowie powrócili do korzeni za sprawą poloneza w strojach szlacheckich.

Barwny korowód wzbudził spore zainteresowanie turystów, były zdjęcia i selfie. Poloneza prowadzili przez Rynek cześnik z rejentem i tak cały pochód dotarł do Parku Staromiejskiego, gdzie królowała pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Następnie młodzież wystawiła swoją wersję "Pawła i Gawła" i "Małpę w kąpieli". W staropolskie klimaty zabrał widzów "Jedliniok" z Uniwersytetu Przyrodniczego, grali od "ucha do ucha" i tańczyli mazura.
I na koniec "Zemsta" w wykonaniu Teatru Komedia i prezentacja pierwszych wydań "Zemsty" w różnych językach świata.


Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!