Wybierz region

Wybierz miasto

  Znany z zamachu na Jaruzelskiego

  Autor: Adam Kłykow

  2000-05-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Zawiązał się komitet wyborczy Stanisława Helskiego, kandydata na senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu wrocławskim, wyznaczonych na 25 czerwca.

  Zawiązał się komitet wyborczy Stanisława Helskiego, kandydata na senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu wrocławskim, wyznaczonych na 25 czerwca.
  O Stanisławie Helskim było głośno przed kilkoma laty, gdy w jednej z wrocławskich księgarni uderzył kamieniem w głowę generała Wojciecha Jaruzelskiego, podpisującego swoją książkę pt. "Stan wojenny - dlaczego?". Zamachowiec tłumaczył, że ten sposób "wymierzył sprawiedliwość" za krzywdy, jakie go - rolnika - spotkały w czasach PRL.
  Helski urodził się 29 września 1929 roku w Terespolu, w obecnym województwie lubelskim. Z Dolnym Śląskiem jest związany od 54 lat. W Kobylej Głowie koło Ząbkowic miał 30-hektarowe gospodarstwo rolne. Obecnie mieszka we Wrocławiu.
  Pytany o wykształcenie, odpowiedział: "utalentowany samouk". Nie chciał też precyzować swoich sympatii politycznych, ale blisko mu m.in. do KPN-O i ROP.
  Gdyby został senatorem, zająłby się przede wszystkim sprawami wsi i rolnictwa. Dążyłby również do uchwalenia ustawy o jednomandatowych okręgach wyborczych do Sejmu, czyli do wprowadzenia ordynacji większościowej.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.