Wybierz region

Wybierz miasto

  Tajna broń ze Wschodu

  Autor: Sławomir Ciara

  2002-06-18, Aktualizacja: 2004-12-18 00:33

  Zwycięstwami nad Irlandią 18:6 i 12:2 polscy amatorscy bokserzy kibicom sprawili miłą niespodziankę. Wygląda za niespełna miesiąc w mistrzostwach Europy seniorów, w zauralskim Perm, mogą coś zdziałać, nie kończąc ...

  Zwycięstwami nad Irlandią 18:6 i 12:2 polscy amatorscy bokserzy kibicom sprawili miłą niespodziankę. Wygląda za niespełna miesiąc w mistrzostwach Europy seniorów, w zauralskim Perm, mogą coś zdziałać, nie kończąc występu w eliminacjach. Choć rywale z Zielonej Wyspy takiej uderzeniowej siły nie posiadają co Rosjanie lub Ukraińcy, ale do europejskich kopciuszków też nie należą. Mają solidne podstawy brytyjskiego boksu opartego na żelaznej dyscyplinie i konsekwentnym, dobrym technicznie fechtunku na pięści. Mają także kilku znanych i liczących się na kontynencie pięściarzy z - Michaelem Kellym, Johnem Paulem Kinsellą i Alanem Reynoldsem na czele.


  W pierwszym spotkaniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim, z Michaelem Kellym boksował wychowanek Wdy Świecie Artur Bojanowski. Aktualny mistrz Polski wagi lekkopółśredniej przegrał nieznacznie na punkty z przeciwnikiem, który w rosyjskim Perm typowany jest do jednego z medalu. W meczu rewanżowym, na ringu w Sosnowcu, przegrał również z Irlandczykiem rywal Bojanowskiego o reprezentacyjną koszulkę Sławomir Malinowski. Pomimo porażek obaj 22 - letni zawodnicy otrzymali wysokie noty.


  W naszej reprezentacji pojawiło się nowe nazwisko. Przez kilka miesięcy Ukrainiec Andriej (obecnie Andrzej) Liczik starał się o polskie obywatelstwo. Liczik przez kilka sezonów z powodzeniem walczy w lidze, zdobywając punkty dla Imexu Jastrzębie. Aż wreszcie otrzymał polski paszport i szanę występu w narodowej reprezentacji. Jest czołowym, jak nie najlepszym pięściarzem w kadrze Ludwika Buczyńskiego.
  W przede dniu mistrzostw Europy to właśnie na niego najbardziej stawiają działacze Polskiego Związku Bokserskiego. Liczik (waga kogucia) stał się tajną bronią polskiego amatorskiego pięściarstwa i nie ukrywajmy, że medal jest w jego zasięgu. Tymczasem prezes związku Czesław Ptak - w jednym z wywiadów dla sportowej gazety - przewiduje, że w Perm zdobędziemy dwa medale. Czy prognozy prezesa się sprawdzą?

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)