Wybierz region

Wybierz miasto

  Ruszyła produkcja we wrocławskiej fabryce makaronu

  Autor: (LUK)

  2007-04-27, Aktualizacja: 2007-04-27 11:46 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Kluski wracają na rynek Pierwsze opakowania makaronów produkowanych we wrocławskiej fabryce Malmy mają lada dzień ponownie trafić na sklepowe półki. Zmienią jednak swoją nazwę i będą nazywać się Malma Pasta.

  Kluski wracają na rynek
  Pierwsze opakowania makaronów produkowanych we wrocławskiej fabryce Malmy mają lada dzień ponownie trafić na sklepowe półki. Zmienią jednak swoją nazwę i będą nazywać się Malma Pasta. Produkcja w stolicy Dolnego Śląska już trwa.
  Skąd powrót na rynek makaronów z firmy, która stoi na granicy bankructwa?
  Wszystko przez powołanie spółek, które wydzierżawiły od Malmy majątek.
  – Przejąłem wszystkich pracowników. Dostali nowe umowy – mówi Mieczysław Stelmach, prezes Malma Pasta i były wiceprezes starej spółki. Zaznacza, że bardzo mocno będzie walczyć o rynek, bo umowa dzierżawy została zawarta aż na 25 lat.
  Bardzo zaskoczyło to wierzycieli Malmy, którzy czekają na przejęcie majątku starej Malmy. Co się stanie, gdy Malma jednak upadnie i do firmy wejdzie syndyk?
  – Jestem na to przygotowany. Mam opinie prawników, którzy twierdzą, że będziemy mogli kontynuować produkcję – przekonuje Mieczysław Stelmach.
  Malma, kiedyś czołowy producent makaronu w Polsce, popadła w poważne kłopoty prawie rok temu. Okazało się, że jej długi sięgają 150 milionów złotych. Kilkuset pracowników w zakładach w Malborku i we Wrocławiu od tamtego czasu nie dostało pensji.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)