Wybierz region

Wybierz miasto

  Początek budowy domu im. Jana Pawła II

  Autor: JT

  2000-05-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wczoraj na Ostrowie Tumskim wmurowano kamień węgielny pod budowę domu im. Jana Pawła II. Jego fundatorem jest Metropolita Wrocławski. Budynek powstanie na szczątkach wczesnohistorycznego podgrodzia, w sąsiedztwie dwóch ...

  Wczoraj na Ostrowie Tumskim wmurowano kamień węgielny pod budowę domu im. Jana Pawła II. Jego fundatorem jest Metropolita Wrocławski.
  Budynek powstanie na szczątkach wczesnohistorycznego podgrodzia, w sąsiedztwie dwóch wspaniałych gotyckich świątyń. Ma wypełnić istniejącą w zabudowie Ostrowa Tumskiego lukę budowlaną, a architektonicznie nawiązać do skali i charakteru otaczającej zabudowy. Gmach ma być w zamyśle domem –pomnikiem, przypominającym o wizytach papieża we Wrocławiu. Zakwaterowanie w nim znajdą studenci Papieskiego Fakultetu Teologicznego, a także pielgrzymi i turyści.
  Koncepcja architektoniczna została wybrana do realizacji na drodze konkursu. Dom ma mieć formę czworoboku nakrytego wysokim dachem. W środku znajdzie się dziedziniec–atrium, dookoła którego przebiegać będą otwarte krużganki. Z wnętrza budynku widać będzie wieże katedry i apsydę kościoła p.w. Św. Krzyża.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.