Wybierz region

Wybierz miasto

  Odznaczenie dla papieża

  Autor: (ELER)

  2000-12-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  (RZYM/WROCŁAW) Jerzy Janoszka, prezes Klubu Ludzi Życzliwych we Wrocławiu, wrócił właśnie z Rzymu, gdzie w obecności 40 tysięcy pielgrzymów z całego świata wręczył papieżowi Janowi Pawłowi II odznaczenie ...

  (RZYM/WROCŁAW) Jerzy Janoszka, prezes Klubu Ludzi Życzliwych we Wrocławiu, wrócił właśnie z Rzymu, gdzie w obecności 40 tysięcy pielgrzymów z całego świata wręczył papieżowi Janowi Pawłowi II odznaczenie „Zasłużony Działacz Humanitarny”.

  Jest to miedzioryt - dar wdzięczności za ratowanie życia i zdrowia dzieci, wykonany z okazji 15-lecia istnienia Klubu Ludzi Życzliwych.
  - Takie odznaczenia wręczyliśmy również Jolancie Kwaśniewskiej, Markowi Kotańskiemu i wielu innym działaczom, którym na sercu leży dobro dzieci - mówi Jerzy Janoszka. - Moim zdaniem Ojciec Święty jest największym przyjacielem dzieci.
  Klub Ludzi Życzliwych od 15 lat zajmuje się pomocą dzieciom chorym, ubogim i osieroconym. Z jego pomocy korzysta ponad 300 osób miesięcznie. Klub zajmuje się dożywianiem dzieci, oferuje pomoc medyczną i prawną najuboższym rodzinom. W tej chwili trwa akcja wigilijnej pomocy ubogim, z której skorzysta kilkadziesiąt rodzin. Będą to przede wszystkim świąteczne paczki żywnościowe.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)