Wybierz region

Wybierz miasto

  Młodzieńcy zniszczyli 50 nagrobków na legnickim cmentarzu

  Autor: Ewa Szczecińska

  2000-05-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  (LEGNICA) Dewastacji grobów dokonała późnym wieczorem, z 18 na 19 maja, grupka nietrzeźwej młodzieży. Personalia sprawców zdarzenia zostały już ustalone. 15-letni Jarosław D. został złapany na gorącym uczynku.

  (LEGNICA) Dewastacji grobów dokonała późnym wieczorem, z 18 na 19 maja, grupka nietrzeźwej młodzieży. Personalia sprawców zdarzenia zostały już ustalone. 15-letni Jarosław D. został złapany na gorącym uczynku.
  Policja ustaliła, że dewastacji dokonało pięciu nieletnich, którzy pili alkohol w lasku, w okolicach Cmentarza Kumunalnego. Kiedy zabrakło im alkoholu postanowili za wszelka cenę zdobyć pieniądze na zakup tanich win. Cmentarz był blisko, można powiedzieć w zasięgu ręki. Chłopcy postanowili, że może da się coś "wyskrobać" ze sprzedaży nagrobkowych figurek. Dokonali jednak nie tylko kradzieży, ale i zniszczeń.
  Kierownik legnickiego cmentarza Marek Wierzbicki twierdzi, że cmentarz jest dostatecznie pilnowany przez Straż Miejską i policję:

  - Wystarczy jednak, że jakiś chuligan przeskoczy przez mur. Wtedy zamykanie bramy czy inne zabezpieczenia nie są w stanie zapobiec takim zdarzeniom. Straty materialne nie są duże, większe są straty moralne - dodał Wierzbicki.
  Na wizję lokalną 15-letni Jarek D. został przywieziony prosto z Izby Wytrzeźwień. Zakuty w kajdanki, przestraszony chłopak stanowczo zaprzeczał jakoby dokonał widocznych zniszczeń. Policja nie ma jednak wątpliwości, że to on , wraz ze swoimi również nieletnimi kolegami, jest sprawcą wandalizmu.

  - Ja tu w nocy byłem, ale niczego nie niszczyłem - bronił się Jarek D.

  Jak poinformował rzecznik legnickiej policji Tomasz Łysiak:

  - Ponieważ pięcioro chłopców jest nieletnich, ich sprawa zostanie przekazana do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.