Wybierz region

Wybierz miasto

  Andrzej Pluszcz już nie zagra

  Autor: (KH)

  2005-12-14, Aktualizacja: 2005-12-14 09:49 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Znany wrocławski muzyk, ostatnio dyrektor milickiego centrum kultury, Andrzej Bluszcz zmarł nagle na zawał serca. Miał 57 lat. Krakus z urodzenia, całe swoje dorosłe życie spędził we Wrocławiu.

  Znany wrocławski muzyk, ostatnio dyrektor milickiego centrum kultury, Andrzej Bluszcz zmarł nagle na zawał serca. Miał 57 lat.
  Krakus z urodzenia, całe swoje dorosłe życie spędził we Wrocławiu. Z wykształcenia był fizykiem. Ale pasją absolwenta średniej szkoły muzycznej stały się jazz i blues. Przez całe lata prowadził warsztaty (m.in. w Bolesławcu) dla młodych muzyków, wydał nawet z myślą o nich podręcznik z płytą.
  Był jednym z najlepszych gitarzystów basowych. Zaczynał we wrocławskiej grupie Romuald & Roman. Grał w wielu formacjach, takich jak m.in. Spisek Sześciu, Crash i Sami Swoi. Grywał również w Big Bandzie Wrocław Zbigniewa Piotrowskiego. Był założycielem „Recydywy”, z którą ostatni raz występował w październiku z okazji 25-lecia wrocławskiego klubu jazzowego Rura. Przez wiele lat prowadził cykliczne audycje muzyczne w Polskim Radiu.
  – Był świetnym i twórczym muzykiem – mówi Zbigniew Czwojda, wrocławski jazzman. – Działał społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym, którego był prezesem przez osiem lat we wrocławskim oddziale. Był szalenie barwną postacią.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)