54 pilan pobiegło w poznańskim półmaratonie. Jak poszło naszym? Kto najszybciej dobiegł do mety?

Aleksandra Sawińska
W niedzielę 14 kwietnia wystartował półmaraton w Poznaniu. Wśród około 10 tysięcy biegaczy, byli też mieszkańcy Piły i okolicy.

Półmaraton 2024 Poznań

Za nami 16. PKO Poznań Półmaraton. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce w 2024 roku. W biegu startują profesjonalni biegacze jak i amatorzy. Łącznie na starcie 16. PKO Poznań Półmaratonu stanęło 9565 zawodników.

Zwycięzcą 16. PKO Poznań Półmaratonu okazał się 22-letni Etiopczyk Debebe Tereda (1:01:37), natomiast wśród pań triumfowała 24-letnia Meskerem Moges (1:09:19).
Wśród polskich biegaczy triumfatorem został Krzysztof Szymanowski z Kościana, który zajął 12. miejsce w gronie mężczyzn. Pierwszą Polką, okazała się Sylwia Ślęzak z Częstochowy, ósma w klasyfikacji open pań.

Na mecie nie zabrakło również reprezentantów z naszego miasta, bieg ukończyło 54 biegaczy z Piły. Najlepszy wynik wśród pilanek osiągnęła Ewelina Salwa (01:24:39), a wśród pilan Krzysztof Król z czasem 01:32:27.